به نام خداوند بخشنده ی مهربان

سلام سلام 

امروز قصد دارم کتاب بسیار زیبای برادران شیر دل را به شما معرفی کنم 

این کتاب در سال ۱۹۷۳ در کشور سوئد به زبان سوئدی منتشر شد .

خانم لیندگرن در سال ۱۹۷۷ این داستان را به شکل فیلم‌نامه نوشت و فیلم برادران شیردل» به کارگردانی اوله هِلبوم» بر اساس آن ساخته شد.

این کتاب در سال ۱۳۷۶ توسط انتشارات نقطه به فارسی ترجمه و چاپ شده‌است. یکی از برگردان‌های فارسی آن با نام درهٔ گل سرخ منتشر شده‌است. اما نام اصلی این کتاب در زبان سوئدی : The Brothers Lionheart و برگردان اصلی ان به زبا فارسی با نام کتاب برادران شیردل شناخته می می شود .

این کتاب ۲۲۷ صفحه دارد و این کتاب برای سنین کودک و نوجوان مناسب است 

و حالا بخشی از این داستان را به صورت خلاصه برایتان می گویم 

این کتاب داستان دو برادر ‍به نام‌های یوناتان و کارل است. کارل، برادر کوچکتر، کودکی بیمار است که از لحاظ عاطفی به برادر بزرگتر خود بسیار وابسته است. کارل به‌طور اتفاقی پی می‌برد که به زودی خواهد مرد؛ یوناتان برای دلداری دادن به او، از سرزمینی زیبا و افسانه‌ای به نام نانگیالا (Nangijala) صحبت می‌کند که آدم‌ها پس از مرگ به آنجا می‌روند. کمی بعد در یک آتش‌سوزی، یوناتان می‌میرد. کارل که بعد از مرگ یوناتان زندگی خودش را غم‌انگیز‍♂️ می‌بیند، بی‌صبرانه منتظر است تا او هم به نانگیالا برود و در کنار یوناتان قرار بگیرد. او که بیمار است، پس از مدتی به او می‌پیوندد و در درهٔ گیلاس، زندگی سرشار از آرامشی را با برادرش آغاز می‌کند. اما به زودی متوجه می‌شود در سرزمینی به نام درهٔ گل سرخ که در همسایگی آنها واقع شده‌است، شخص بی‌رحم و زورگویی به نامتنگیل (Tengil) حکومت می‌کند که آرامش و آزادی را از مردمش گرفته است . او در می‌یابد که برادرش در این مدت با همراهی اهالی این سرزمین مبارزاتی را در برابر این حاکم زورگو آغاز کرده‌است. او که برادر خود را سمبل شجاعت می‌داند، خواسته و ناخواسته پا به پای او در مسیر مبارزه با شر و پلیدی مبارزه می کند. یوناتان نمیتوانست به تنهایی با تنگیل مبارزه کند پس از سوفیا (sofia) که در دره ی گیلاس یار و یاور مردمان بوده است برای اینکار کمک می گیرد

در جمع صمیمی❤❤ مردمان دره ی گیلاس یک خاعن نیز وجود دارد به نام یوسی که در دره ی گیلاس او را به نام خروس طلایی می شناسند است که او یک خاعن تمام معنا است و در واقع برای تنگیل و دره ی گل سرخ کار می کند است و از طرف تنگیل ماموریت کشتن یوناتان را دارد

خوب ، این بود خلاصه ای از داستان برادران شیدل 

شما می توانید کتاب را از فیوبو به صورت انلاین و از فروشگاه حضوری و اینترنتی شهر کتاب خریداری کرده و از خواندن این کتاب زیبا لذت ببرید

معرفی کتاب من هلن کلر هست

معرفی کتاب جواب ها از کجا می ایند

معرفی کتاب من البرت انیشتین هستم

کتاب ,یوناتان ,ی ,برادر ,دره ,داستان ,این کتاب ,به نام ,را به ,دره ی ,ی گیلاس

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

barangtarh.ir یادگیری آنلاین، راز موفقیت در آموزش زبان انگلیسی گیفت کارت رایگان برنامه نویسی اندروید فینالیست ها طرید وبلاگ امام عصر عج زودفایل دیدی نو فروشگاه زیور آلات سونیا