به نام خداوند بخشاینده ی مهربان

سلام سلام 

امروز می خواهم کتاب بسیار زیبای شازده کوچولو را به شما معرفی کنم 

شازده کوچولو یا شهریار کوچولو یا شاهزاده کوچولو (بهفرانسویLe Petit Prince) داستانی اثر آنتوان دو سنت اگزوپری است که نخستین بار در سپتامبر سال ۱۹۴۳ در نیویورک منتشر شد

این کتاب در ابتدا به زبان فرنسوی نوشته و در نیویورک منتشر شد . . اما حالا این کتاب ، به ۳۰۰ زبان و گویش مختلف ترجمه شده است 

داستان کتاب شازده کوچولو درباره‌ی پسرکی است که در سیاره‌ی کوچکی به نام ب۶۱۲ با یک گل سرخ و دو آتشفشان خاموش زندگی می‌کند. پسرک عاشق ❤گل شده، اما گل با با لحنی مغرورانه با او حرف می‌زند. پسرک از دست گل ناراحت می شود و سفری طولانی را آغاز می‌کند.

در این سفر به ۷ سیاره‌ی دیگر می‌رود. در سیاره اول با یک پادشاه آشنا می‌شود. وقتی با پادشاه صحبت می‌کند می فهمد بعضی از آدم‌ها‍♀️ در زندگی فکر می‌کنند بیشتر از بقیه حق زندگی دارند.

در سیاره دوم با یک خودشیفته آشنا می‌شود و می فهمد بعضی‌ها  از خودشان رضایت کامل دارند . و از دیگران مدام ایراد می‌گیرند.

در سیاره سوم، با مِی‌خواره‌ای آشنا می‌شود که مدام حسرت‍♀️ گذشته را می‌خورد و نگران اتفاق‌های آینده است. در عین حال فراموش کرده که باید به لحظه‌ی حال هم فکر کرد.

در سیاره چهارم با یک تاجر آشنا می شود. تاجری که در تمام زندگیش فقط سه بار کارش را متوقف کرده. تاجر همیشه سرش در حساب و کتاب است. اما از زندگی لذت نمی‌برد.

در سیاره پنجم، با یک فانوس‌بان آشنا می‌شود. فانوس‌بان نماد افرادی است که کاری را همیشه انجام می‌دهند، بدون اینکه فکر کنند این کار مفید است، یا نه!

در سیاره ششم با پیرمردی جغرافی‌دان آشنا می‌شود که همیشه از توانایی و دانایی‌اش استفاده می‌کند.

در نهایت به سیاره هفتم، یعنی زمین می رسد. در زمین آدم‌ها احساس تنهایی می‌کنند. چون همه به دنبال به دست آوردن ثروت و قدرت و شهرت هستند.

این داستان از زبان خلبانی روایت می شود که شش سال پیش در صحرایی در آفریقا با شازده کوچولو آشنا می‌شود و شازده کوچولو ماجرای سفرش را برایش می‌گوید.

این بود خلاصه ای ازداستان بسیار زببای شازده کوچو⚘⚘

شما می توانید این کتاب بسیار زیبا را از فروشگاه مجازی فیدبو و همینطور فروشگاه انلاین و حضوری شهر کتاب و خیلی از کتاب فروشی های کشور عزیزمان ایران خریداری و یا تهیه کنید 

معرفی کتاب من هلن کلر هست

معرفی کتاب جواب ها از کجا می ایند

معرفی کتاب من البرت انیشتین هستم

کتاب ,شازده ,آشنا ,سیاره ,می‌شود ,یک ,در سیاره ,آشنا می‌شود ,شازده کوچولو ,با یک ,این کتاب ,کتاب شازده کوچولو

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دفترچه شخصی من قابلمه ترکیه معرفی کتاب های مهدویت آموزش عکاسی سایت اقدام پژوهی انتخاب بهترین سوله projectonlin وبلاگ اطلاع رسانی G.M.P خرید آنلاین کادو